SEC Campionatul de Fotbal Bilete

Descriere: Conferința de Sud-est Campionatul de Fotbal

Conferinței: Conferința de Sud-est

Jucatori: Divizia de Vest regulat-sezon campion versus Est Divizia de sezon regulat campion

Localizare: Mercedes-Benz Stadion, Atlanta, Georgia,

cele Mai multe Campionate: Alabama (8)

cele Mai Matchups: Alabama și Florida

prima SECUNDĂ de Campionat Joc a fost jucat în 1992 la Legiunea de Teren în Birmingham, Alabama., Alabama Crimson Tide a câștigat concursul inaugural împotriva Florida Gators. Cele două echipe s-au întâlnit din nou în 1993 pe Legion Field, iar Florida a câștigat ziua. Începând din 1994, jocul s-a mutat în Georgia Dome, iar Florida a continuat o serie impresionantă de victorii prin 1996. Doar Alabama, cu opt victorii, a câștigat jocul campionatului SEC de mai multe ori decât Florida. Florida Gators are șapte victorii, LSU este un campion de patru ori, iar Georgia Bulldogs și Auburn Tigers au câștigat fiecare de trei ori., Adesea considerată cea mai bună conferință de fotbal din colegiu, câștigătorul Campionatului SEC a continuat să joace în opt jocuri de campionat național BCS. Din 2014, Câștigătorul SEC a jucat în jocul Campionatului Național de fotbal din playoff. Obțineți biletele la meciul de fotbal al Campionatului SEC de la StubHub.

cine a jucat în ultimul meci al Campionatului SEC?

Georgia Bulldogs și Alabama Crimson Tide s-au întâlnit în jocul de fotbal al Campionatului 2018 SEC. Alabama a câștigat meciul cu 35-28 în fața unei mulțimi de peste 77,000 pe Stadionul Mercedes-Benz., Alabama a continuat să joace în Colegiul de Fotbal Playoff joc Campionatul național și a pierdut la Clemson 44-16.

ce se întâmplă la meciul de fotbal al Campionatului SEC?

Jocul de fotbal al Campionatului SEC este de două zile de evenimente, inclusiv tailgating în toate parcările din jurul Mercedes-Benz și fanfara SEC din Georgia World Congress Center. Fanfara este o oportunitate de a juca jocuri, de a participa la mitinguri de echipă și de a cumpăra echipa swag. De asemenea, puteți întâlni legende de fotbal, majorete și mascote., În timpul jocului în sine, așteptați-vă să vă alăturați unei mulțimi pline de capacitate și să vă obișnuiți să vă aflați în picioare prin două ore de fotbal de colegiu la nivel de elită. Ambele trupe școlare vor concerta la pauză, iar sponsorul jocului Dr Pepper deține un cunoscut concurs de aruncare a fotbalului pentru până la $100,000 în școlarizare.

există tailgating la meciul de fotbal al Campionatului SEC?

fanii SEC se adună în cele peste 20 de parcări din jurul Mercedes-Benz pentru tailgating tradițional. Insiderii spun că lotul Galben este locul potrivit. Gulch, o zonă în apropierea căilor ferate, este, de asemenea, foarte populară., Puteți achiziționa pachete tailgating la Curtea Home Depot, care includ totul, de la corturi și televizoare la bellhops, servicii de concierge și catering.

câți spectatori participă la meciul de fotbal al Campionatului SEC?

primul și cel mai mare joc de campionat SEC a atras participanții la 83,091, iar 77,141 a participat la meciul 2018 dintre Georgia și Alabama. Jocul nu a avut niciodată mai puțin de 71.000 de spectatori și este aproape întotdeauna un sellout.

cine sunt unii jucători celebri care au fost MVP-uri ale unui meci de fotbal din campionatul SEC?

fundașii Tim Tebow, Peyton Manning, DJ, Shockley și Cam Newton au fost toți MVP-urile campionatului SEC și au continuat la cunoscute cariere sportive profesionale. Campionatul SEC este, de asemenea, cunoscut pentru apariția unor antrenori celebri, de la Urban Meyers și Vince Dooley din Georgia până la Steve Spurrier și Nick Saban.

care a fost cel mai memorabil meci de fotbal din campionatul SEC?,

primul joc între Alabama și Florida este considerat cel mai memorabil atât pentru un decisiv de interceptare în al patrulea trimestru și pentru faptul că a fost primul campionat de fotbal, dar mulți cred, de asemenea 2012 Georgia, Alabama meci să fie unul dintre cele mai interesante jocuri de fotbal colegiu. Dawgs au fost înainte 21-18 în al patrulea trimestru, dar scorul sa mutat înainte și înapoi până când Alabama a preluat conducerea pe o pasă de atingere 45-curte. Încercarea de ultimă oră a Georgiei de a reveni a scăzut cu 5 metri pe măsură ce ceasul s-a terminat.Înapoi sus