Brad Keselowski a avut loc pe Jimmie Johnson în ultimele două tururi pentru a câștiga Duminică Coca-Cola 600 la Charlotte Motor Speedway.Keselowski a câștigat prima sa victorie din 2020. Cursa a mers cinci ture în prelungiri trecut programate 400 ture. Dar Johnson ‘ s runner-up finish a fost de scurtă durată. El a fost descalificat după ce mașina lui a eșuat inspecția post-cursă.,dacă acest lucru nu s-ar fi întâmplat, ar fi fost prima finală a lui Johnson în cursa fără victorie 102, care datează din cea mai recentă victorie, iunie 4, 2017 la Dover.Chase Elliott a apărut îndreptându-se spre victorie atunci când o precauție târzie din partea coechipierului William Byron a trimis cea mai lungă cursă a lui NASCAR în prelungiri. Elliott a pus patru anvelope înainte de repornirea finală, dar nu a putut prinde Keselowski sau Johnson.Elliott a terminat pe locul doi după DQ-ul lui Johnson, urmat de Ryan Blaney, Kyle Busch și Kevin Harvick.,mai mult: Brad Keselowski câștigă Coca-Cola 600; Jimmie Johnson descalificat.

MAI mult: NASCAR descalifică Jimmie Johnson mașină după aceasta nu inspectie

MAI mult: Chase Elliott suferă un alt frustrant termina

MAI mult: Ce drivere declarat, după Coca-Cola 600

de-a Șasea prin 10 au fost Martin Truex Jr., Kurt Busch, Tyler Reddick, Christopher Bell și Chris Buescher.Kevin Harvick rămâne în vârful clasamentului de puncte îndreptându-se spre întoarcerea de miercuri seara la Charlotte pentru cursa de 500 de kilometri de acolo.Click aici pentru clasamentul actualizat Urmărește @ JerryBonkowski