Zasady Australijskieedytuj

w futbolu australijskim piłka jest uważana za out of bounds, gdy cała piłka znajduje się poza płaszczyzną linii granicznej; lub, jeśli jakakolwiek część piłki dotyka tylnego słupka.

w większości przypadków gra jest wznawiana za pomocą rzutu granicznego po przekroczeniu granic: sędzia graniczny rzuca piłkę wysoko w powietrze i tyłem nad głową do neutralnego konkursu 15-20m od linii.,

w następujących okolicznościach, rzut wolny przyznawany przeciwko drużynie, która wyrzuciła piłkę poza granice:

• Jeśli piłka wyjdzie poza granice na pełnym (bez dotykania niczego innego) z kopnięcia
  • Jeśli piłka jest celowo wymuszona poza granice (decyduje sędzia boiskowy)

Gridiron codeEdit

w piłce nożnej gridiron, gra jest uważana za jedną z najlepszych.martwy, jeśli piłka lub gracz niosący piłkę wyjdzie poza granice., Podanie do przodu rzucone graczowi, który ma jedną (w NCAA) lub obie (w większości innych kodów, w tym NFL) stopy na Ziemi poza granicami, jest uważane za niepełne podanie, niezależnie od tego, czy zostało złapane, czy nie.

w NFL zegar zatrzymuje się za każdym razem, gdy gracz niosący piłkę wychodzi poza granice lub wyrzuca piłkę poza granice., W ciągu ostatnich 2 minut pierwszej połowy, ostatnich 5 minut gry, lub po zmianie posiadania, zegar pozostaje zatrzymany do następnego przystawki; w każdym innym czasie, zegar uruchamia się ponownie, gdy sędzia sygnalizuje, że piłka została umieszczona na następny dół.

w arena football, boisko jest murowane tak, że gra prawie nigdy nie może wyjść poza granice. W każdym innym czasie zegar tyka. W college football, zegar zatrzymuje się, gdy trener piłki wychodzi poza granice., Jeśli w jednej połowie pozostało więcej niż dwie minuty, zegar wznawia się, gdy sędzia zaznacza piłkę jako gotową do następnej gry. Jeśli do połowy pozostało mniej niż dwie minuty, zegar wznawia się po następnej grze.

Jeśli gracz z piłką wyjdzie poza granice we własnej strefie końcowej, w większości przypadków uważa się to za bezpieczeństwo na korzyść drugiej drużyny. Piłka wyrzucona z boiska przez strefę końcową jest touchback; w futbolu kanadyjskim ta sytuacja jest zwykle przyznawana za jeden punkt.

rzut, który wychodzi poza granice, jest karny., Do 1986 r. wymagało to, aby drużyna kopająca odbijała piłkę z pięciu metrów za miejscem pierwszego rzutu, chyba że kara została odrzucona przez drużynę przyjmującą. W 1987 roku NFL ustanowiło nową zasadę, w której piłka będzie przyznawana drużynie przyjmującej pięć jardów przed miejscem, w którym wyszła poza granice.

w kanadyjskim futbolu, jeśli fumble wyjdzie poza granice, drużyna ostatniego gracza, który dotknie go dostaje posiadanie.,

Kod Stowarzyszenia (Piłka nożna)Edycja

Główny artykuł: piłka w grze i poza nią

w piłce nożnej piłka staje się poza grą, gdy całkowicie przekroczy linię bramkową lub linię dotykową. Gra jest wznawiana przez rzut, rzut bramkowy lub rzut rożny.