Miami i Florida State rozgrywają każdy sezon od 1969 roku.

1963: Seminoles Ogłuszyli drużynę marzeń Miry i Gusa

w jednym z największych wstrząsów sezonu, FSU ogłuszyło Miami 24-0, w inauguracji sezonu dla obu drużyn. Rozgrywający Miami, George Mira, był chłopcem na okładki Sports Illustrated ' s college football preseason preview 1963., Trener Miami Andy Gustafson, który został mianowany dyrektorem sportowym na wiosnę, odłożył emeryturę na rok, aby trenować, co większość pro skautów uważa za najlepszego rozgrywającego w całym futbolu uniwersyteckim. Jednak Tej nocy Steve Tensi i Fred Biletnikoff byli gwiazdami i Florida State po raz pierwszy pojawił się na krajowej scenie. Była to pierwsza z siedmiu wygranych przez Seminoles i najdłuższa seria zwycięstw w serii. Wszystkie zwycięstwa Seminolów przypadły na terytorium Miami, Orange Bowl.,

1987: Going for the winEdit

Ten mecz miał więcej przyszłych graczy NFL na boisku niż jakikolwiek mecz w historii CFB. Obie drużyny zostały sklasyfikowane w czołowej 4. FSU wyskoczyło na prowadzenie 19-3. FSU prowadził aż do Miami wrócił w czwartej kwarcie, aby objąć prowadzenie 26-19. FSU zdobyło przyłożenie z 42 sekundami do końca. FSU może zremisować z dodatkowym punktem, ale Bowden zdecydował się na zwycięstwo. Przełęcz została przerwana, a Noles przegrali 26-25 z laskami. W 2011 roku zdobył z nim drugie mistrzostwo kraju.,

1989: FSU pokonało National ChampionsEdit

Florida State pokonało Miami 24-10, gdy Miami nie było w wyjściowym QB i zostało zmuszone do gry pierwszoroczniaka Gino Toretta (Gino zdobył mistrzostwo kraju w ’91& Heisman trophy w ’92). Jednak obrona Miami była siłą drużyny, która zrezygnowała ze średniej zaledwie ośmiu punktów na mecz w sześciu meczach, które Miami rozegrało przed zmierzeniem się z FSU, więc Toretta nie była powodem, dla którego atak FSU zdobył 24 punkty w ich obronie. Po powrocie Craiga Ericksona z Miami zdobył mistrzostwo kraju., FSU nie rywalizowało o niego, gdyż na początku sezonu ponieśli dwie straty do Bretta Favre ' a prowadzącego Southern Miss i Clemsona.

1991: Wide Right IEdit

Main article: Wide Right i

Po tym jak Keith Jackson został nazwany „key persona” za trafienie trzeciego gola w meczu, zawodnik z Florydy Gerry Thomas nie trafił gola w prawo, a najwyżej sklasyfikowani Seminole przegrali w Tallahassee z Hurricanes, 17-16., Miami podzieliło mistrzostwo kraju z University of Washington, a Florida State zakończyło sezon 11-2, kończąc go zwycięstwem Cotton Bowl Classic przeciwko Texas A&M University.

Miami i Florida State spotkały się jako dziesięciu najlepszych przeciwników w siedmiu kolejnych meczach od 1987 do 1993 roku.,

1992: Wide Right II

Główny artykuł: Wide Right II

Seminole placekicker Dan Mowrey nie trafił gola z prawej strony, a w 1992 Seminole przegrali z Hurricanes w Miami, 19-16. Miami zdobyło niepokonany rekord na Sugar Bowl, ale utraciło mistrzostwo na rzecz Alabama Crimson Tide. Florida State nie przegrała ponownie i zakończyła sezon na drugim miejscu, po Alabamie, w obu głównych sondażach.,

2000: Wide Right IIIEdit

Miami objęło prowadzenie 27-24 po podaniu przyłożenia Kena Dorseya do Jeremy 'ego Shockey' a, ale rozgrywający Seminole i zdobywca Heisman Trophy z 2000 roku Chris Weinke przesunęli Seminoles na pole bramkowe podczas ostatniej minuty jazdy na Stadionie Orange Bowl w Miami. Florida State kicker Matt Munyon nie strzelił gola ponownie na prawo, aby przypieczętować zwycięstwo Hurricanes., Kontrowersje wybuchły później w sezonie, kiedy Seminoles zostali sklasyfikowani wyżej przez BCS i wybrani do gry w Orange Bowl przeciwko Oklahomie o mistrzostwo kraju, mimo że Miami zostało sklasyfikowane wyżej zarówno w ankiecie AP jak i ankiecie trenerów. Seminoles przegrali z Sooners 13-2, a Hurricanes pokonali Florida 37-20 w Sugar Bowl. W tym samym roku Miami zajął drugie miejsce w sondażach.

2002: Wide Left IEdit

obrońca tytułu Hurricanes zainscenizował powrót do słabszych Seminoles, aby objąć prowadzenie 28-27.w meczu w Miami zostały tylko minuty., Seminoles pojechali w dół pola, aby dać kicker Xavier Beitia szansę wygrać mecz z ostatniej sekundy field goal. Beitia nie trafił kopnięcia w lewo, dając Miami zwycięstwo. FSU wygrało Atlantic Coast Conference z wynikiem 9-5, ale przegrało w Sugar Bowl z Georgią. Sezon zasadniczy Miami zakończył niepokonany, a następnie przegrał w meczu o mistrzostwo kraju, Fiesta Bowl 2003, z Ohio State.,

2004: Orange Bowl: Wide Right IVEdit

Główny artykuł: 2004 Orange Bowl

Ten konkurs, rewanż sezonu regularnego gry wygrał Miami, odbył się w 2004 Orange Bowl. W tym konkursie Beitia nie trafił na bramkę z prawej strony, która mogła dać Seminolesowi prowadzenie z około 5 minutami do końca. Mecz ten miał mniejsze znaczenie w skali kraju w porównaniu z innymi szerokimi prawymi meczami, ale kontynuował passę strat Stanu Floryda zdeterminowanych pojedynczym kopnięciem. W tym samym roku Miami zajął 5.miejsce w sondażach., Była to także czwarta przegrana w serii, która ostatecznie stała się pierwszym w historii NCAA rozgrywającym, który przegrał 5 razy z tą samą drużyną, ponieważ rozgrywający FSU Chris Rix rozpoczął i zagrał we wszystkich 5 przegranych od października 2001 do września 2004. To drugie zwycięstwo Miami nad Florida State w tym sezonie sprawiło, że Hurricanes byli jedyną drużyną, która pokonała Seminoles dwa razy w tym samym roku akademickim., Są również jedyną drużyną, która pokonała Seminoles w meczach rewanżowych (ten Orange Bowl był ostatnim meczem sezonu dla obu drużyn, które następnie otworzyły przeciwko sobie w Miami w następnym sezonie). Było to jedyne spotkanie bowl pomiędzy rywalami, ponieważ przejście Miami do ACC w następnym sezonie sprawiłoby, że szkołykonferencyjne rywale i zmniejszyłoby możliwość ponownego spotkania drużyn w grze bowl.

2005: Miami MuffEdit

Miami zostało sklasyfikowane na 9. miejscu, a FSU na 14.miejscu., 10-7 i z ostatnią szansą na wyrównanie wyniku, aby przedłużyć go do dogrywki, Hurricanes pojechali w dół pola, aby ustawić mecz-Wiązanie field goal z 2: 16 lewo. Kiedy piłka została złamana, została źle wykonana przez posiadacza Briana Monroe i piłka nigdy nie dotarła do stopy kopacza. To będzie kolej Hurricanes ponieść klęskę z rąk kopania błąd zespołu. Seminoles utrzymali piłkę przez pozostałe dwie minuty i ostatecznie zakończyli serię sześciu przegranych meczów przeciwko Hurricanes i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rywalizacji od 1999 roku.,

2006: ostatnie spotkanie w Orange BowlEdit

Był to także trzeci raz, gdy zespół otworzył swój mecz konferencji Atlantic Coast Z Miami. Podobnie jak w poprzednich dwóch spotkaniach Labor Day, edycja rozgrywek 2006 była walką defensywną obu drużyn. Seminoles przegrywali 10: 3 w połowie, ale w trzeciej i czwartej kwartie Miami nie zdobyło punktów i objęło prowadzenie z 33-jardową bramką., The 'Noles zachowali zwycięstwo, gdy cornerback Michael Ray Garvin przechwycił podanie rozgrywającego Z Miami Kyle' a Wrighta z 29 sekundami do końca. Było to ostatnie spotkanie w Miami Orange Bowl, ponieważ Hurricanes przenieśli się na Sun Life Stadium po sezonie 2007. FSU zakończył z wynikiem 15-16 w 31 meczach przeciwko UM na Stadionie Orange Bowl.

2016: the Block at the RockEdit

Miami weszło do gry niepokonane i uplasowało się na 10.miejscu w kraju, z szansą na awans w pierwszej dziesiątce po krytycznych stratach wcześniej tego dnia. Stan Floryda zajął 23. miejsce., Hurricanes chcieli powrócić do rangi narodowej po powrocie do zdrowia po skandalu z Nevinem Shapiro, a także rozegrać 6-meczową passę przegranych z Florida State. W pierwszej połowie Miami prowadziło 13-0. [2010-03-13 13: 37] W drugiej połowie Miami walczyło z bramką, gdy rozgrywający Hurricanes Brad Kaaya zepchnął Miami z boiska, ale rzucił przechwycenie w strefie końcowej. Stan Floryda zdobył trzy kolejne bramki, prowadząc 20-13., Kaaya po raz kolejny poprowadził drużynę w dół boiska, a Miami zdobyło 11-jardowe przyłożenie przez Stacey Coley z czasem 1: 38. Jednak Defensywny DeMarcus Walker zablokował dodatkowy punkt. Mimo, że przegrywali 20-19, Miami zrezygnowało z próby kopnięcia na boku, ponieważ nadal mieli trzy timeouty. Po powrocie Miami z powrotem do własnej linii 13 jardów, Florida State był w stanie uruchomić zegar, uzyskując dwa pierwsze upadki i zapewnił zwycięstwo o jeden punkt.,

2017: The Rally in TallyEdit

Miami weszło 7 października mecz w Tallahassee niepokonany na 3-0; FSU wszedł 1-2, a wszystkie mecze decydowały o siedmiu punktach lub mniej w przegranych z Alabama i NC State i zwycięstwo z Wake Forest. The Canes, którzy nie pokonali FSU od 2009 roku, weszli do halftime trailing przez 3. Po heroicznych występach Braxtona Berriosa, który zakończył z ośmioma przyjęciami na 90 jardów i dwoma przyłożeniami, Canes poprowadzili Seminoles 17-13, a pozostało tylko 5: 09., FSU, prowadzony przez prawdziwego pierwszorocznego rezerwowego rozgrywającego, Jamesa Blackmana, wjechał na terytorium Miami i zdobył to, co wydawało się zwycięzcą meczu, dzięki 20-jardowemu przyłożeniu Audena Tate ' a z czasem 1: 24. Rozgrywający z Miami, Malik Rosier, metodycznie poprowadził The Canes w dół pola i rzucił 23-jardowe przyłożenie do starszego wide receiver Darrella Langhama, który wykonał back-bark catch i rzucił się obok pylonu z: 06 pozostały. Punktacja, po pięciominutowym przeglądzie, stała. Ten mecz zakończyłby siedmioletnią rundę Miami ' s daremność vs., FSU i przeciwko trenerowi Jimbo Fisherowi.

2018: The Comeback/Wide Left IIEdit

Florida State wszedł do gry jako 14-punktowy underdogs przeciwko Miami. Po dwóch podaniach do tight end receiver Keitha Gavina i wide receiver Tammorrion Terry, z dwoma rzutami z boiska od stóp Ricky ' ego Aguayo, Seminoles zakończyli pierwszą połowę prowadząc 20-7 nad Hurricanes. Florida State przedłużył prowadzenie w drugiej połowie, gdy wide receiver D. J. Matthews wykonał 74-jardowy Punt return do przyłożenia, stawiając Noles z przodu 27-7 nad Laskami., Obrona Miami spowodowała następnie dwa obroty po dwóch przyłożeniach przez pierwszorocznego rozgrywającego N ' Kosi Perry, aby obniżyć wynik do 27-21. 11: 52 W czwartej kwarcie Perry rzucił podanie do brevina Jordana za przyłożenie, zajmując prowadzenie 28-27 nad FSU, usuwając 20-punktowy deficyt i twierdząc, że zwycięstwo po szerokiej lewej próbie bramki Aguayo. Po raz pierwszy od 2004 roku Miami wygrało u siebie z Florida State, a po raz pierwszy od sezonów 2003 i 2004 Miami pokonało Florida State.