óvodapedagógusok tanítják a gyermekeket az iskola első évében (vagy évében). Állami és magániskolákban dolgoznak, a kisgyermekeket az iskola későbbi éveiben építőelemként szolgáló alapokra tanítják. Az óvoda tanítása egyszerre lehet az egyik leghasznosabb és legnagyobb kihívást jelentő munkahely az iskolában. Türelemre és a gyermekek szeretetére van szükség., Ez az útmutató további információkat nyújt arról, hogy mit csinálnak az óvodapedagógusok, hogyan válhatnak egyvé, valamint a tipikus fizetés-és munkaköri kilátásokról.

óvodapedagógus munkaköri leírás

egy óvónő négy-hat év közötti kisgyermekekkel dolgozik, elősegítve a diákok tudományos, fizikai és társadalmi fejlődését. Lelkes és gyakorlati tanítási módszerekkel és eszközökkel oktatják a diákokat, többek között játékokkal, zenével, művészetekkel, könyvekkel és számítógépekkel. A gyermekeket az elfogadható viselkedés általános szabályaira tanítják, hogy az óvónő fenntartsa a rendet az osztályteremben., Tanítják a fiatal diákokat egy-egy vagy csoportokban, alkalmazkodva a tanítási módszerek, hogy megfeleljen a diákok különböző igényeinek és érdekeit. Az óvodapedagógusok fontos szerepet játszanak a gyerekkori fejlődésben, a munka megköveteli, hogy könnyen kommunikálhassanak diákjaikkal, bizalmat és bizalmat keltsenek bennük.

óvónő Követelményeknek, valamint Közös Feladatok

Óvoda tanárok kölcsönöz az egyszerű, de fontos készségek, mint a szín, a szám, alak, meg a betű felismerési, hangtan, alapvető személyes higiénia, szociális képességek, mint például a megosztása, illetve kölcsönhatásban társaik., A tanárok gyakran hangosan felolvasnak az osztályuknak, bemutatják a tevékenységeket, valamint ösztönzik az osztályok részvételét. Különböző anyagok és erőforrások felhasználásával lehetővé teszik diákjaik számára, hogy felfedezéssel és gyakorlati felfedezéssel tanuljanak. Óvoda pedagógusok készítsék anyagok, órák, de a projekt a diákok, majd figyeljük meg a teljesítmény értékelését, a készségek, a viselkedés, a szociális fejlesztés; azt is nézni a lehetséges problémák, beleértve az egészségügyi, fejlődési, vagy érzelmi problémák. Rendszeresen találkoznak a gyermekek szüleivel, hogy tájékoztassák őket az előrehaladásról és az aggodalmakról., A tanárok és óvodások rendszerint egy osztályban maradnak, kivéve, ha összejöveteleken vesznek részt, ebédelnek vagy szünetet tartanak.

hogyan lehet óvodapedagógus

az óvodapedagógussá válás egyik alapvető követelménye egy olyan főiskolai diploma megszerzése, amely magában foglalja az államilag jóváhagyott tanár-előkészítő programot. Egy olyan program, amely a fiatal tanulók igényeire és fejlődésére összpontosít, mint például a korai gyermekkori oktatási fokozat, tipikus felkészülés erre a karrierre. Az állami iskolák tanárai számára államilag kiadott Oktatási bizonyítványra is szükség van., Számos program megköveteli a hallgatói gyakornoki gyakorlat elvégzését is, mielőtt a tanár engedélyezhető lenne. Az óvodai tanárrá válás közös lépései a következők:

  1. szerezzen alapképzést a korai gyermekkori oktatásban vagy egy szorosan kapcsolódó témában.
  2. töltse ki az óvodai osztályteremben az államilag jóváhagyott tanárképző program részeként a hallgatói oktatási gyakorlatot.
  3. vegye ki az állam szükséges tesztjeit a leendő óvodapedagógusok számára.
  4. kérjen tanítási engedélyt.
  5. kezdjen jelentkezni nyílt óvodai tanári állásokra.,

azok a leendő tanárok, akik már rendelkeznek főiskolai végzettséggel az oktatáson kívüli tárgyban, a fiatal tanulók igényeire összpontosító, alapképzéshez vezető mesterfokozat kitöltésével jogosultak lehetnek a tanári képesítésre. A magániskolák óvodai tanárainak általában legalább főiskolai végzettséggel kell rendelkezniük, de az állami oktatási engedély nem mindig követelmény a magániskolákban.

óvodapedagógus-fizetés és munkaköri kilátások

2015-től az óvodapedagógusok éves bérének mediánja 54 550 dollár volt.,1 az egyéni munkáltatótól függően az ellátások változhatnak. A fizetés általában több éves szolgálati idővel növekszik. Ennek a karriermezőnek 2024-ig átlagos növekedést kell látnia, a foglalkoztatás várható növekedése körülbelül 6%.1 óvodapedagógus találhat állást az állami általános iskolákban, magániskolákban és gyermekgondozási szervezetekben.

hasznos készségek és tapasztalatok

mindenekelőtt a leendő óvodapedagógusoknak szeretniük kell a gyerekeket., A legtöbb a nap középpontjában a tanítás, gondozása, ápolása, illetve kis gyerekeket, mint az egyik az elsődleges adatok a hatóság, hogy ezek a diákok életét, ők is az egyik első példaképek. Az óvodai szintű tanítás mind stresszes, mind jutalmazó lehet. A türelem, a kreativitás, a kiváló kommunikációs készségek fontos készségek azok számára, akik óvodai szinten szeretnének tanárrá válni.

kiegészítő források

  • Nemzeti Oktatási Szövetség( NEA): támogatja a minőségi állami iskolai oktatást minden osztály szintjén.,
  • a KISGYERMEKNEVELÉSI Országos Szövetség (NAEYC): tartalmakat, erőforráskedvezményeket, hálózatépítési lehetőségeket biztosít tagjainak.

Gyakran Ismételt Kérdések

kérdés:milyen típusú kurzusokat tartok óvodapedagógusnak?

válasz: a szükséges tanfolyamok az iskolától függően változnak, de a leendő óvodapedagógusok többsége befejezi a tanfolyamot a korai gyermekkori oktatásban, beleértve a gyermekpszichológiai osztályokat, valamint az alapvető matematikai, olvasási és tudományos tanfolyamokat.,

kérdés: szabadulnak-e az óvónők a nyaraktól?

válasz: attól függően, hogy az egyes iskola és a naptár, a legtöbb tanár az óvodai szinten nem kap 2 hónap le a nyáron. A tanárok dönthetnek úgy, hogy egy nyári program során tanítanak további jövedelemért.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük