Ausztrál szabályokszerkesztés

Az ausztrál szabályok futball, a labda tekinthető ki a határokat, ha az egész a labda kívül esik a sík határvonal; vagy, ha bármely része a labda érinti a hátsó bejegyzést.

a legtöbb esetben a játék újraindul egy határdobással, miután túllépte a határokat: a határbíró magasra dobja a labdát a levegőben, visszafelé pedig a feje fölött egy semleges versenyre 15-20m-re a sorból.,

az alábbi körülmények között, egy szabadrúgás elnyerte a csapat ellen, aki a labdát a játéktéren kívül:

• Ha a labda a pályán kívülre a teljes (érintése nélkül mást első) egy kick
  • Ha a labda kénytelen szándékosan pályán kívülre (úgy döntött, saját belátása szerint a mező bíró)

Futballpálya codeEdit

A futballpálya futball egy játék kell tekinteni, ha a labda, vagy a játékos kezében a labda a pályán kívülre., Egy előre pass dobott egy játékos, aki egy (az NCAA) vagy mindkettő (a legtöbb más kódok, beleértve az NFL) láb a földön a határokat tekinthető hiányos pass függetlenül attól, hogy elkapták, vagy sem.

az NFL-ben az óra megáll, amikor a labdát szállító játékos kilép a határokat, vagy a labdát a határokat., Az első félidő utolsó 2 percében, a játék utolsó 5 percében vagy a birtoklás megváltoztatása után az óra a következő pillanatig leáll; minden más esetben az óra újraindul, amikor a játékvezető jelzi, hogy a labdát a következő lefelé helyezték.

az arénában futball, a mező falú, hogy a játék szinte soha nem megy ki a határokat. Minden más alkalommal az óra ketyeg. A főiskolai labdarúgásban az óra megáll, amikor a labdaa szállító a határokon kívül esik., Ha mindkét félidőben több mint két perc van hátra, az óra Folytatódik, amikor a bíró a labdát készen áll a következő játékra. Ha kevesebb, mint két perc van hátra a félidőben, az óra a következő játék után folytatódik.

Ha a labdával rendelkező játékos a saját végzónájában túllépi a határokat,a legtöbb esetben a másik csapat biztonságát tekintik. A labda rúgott ki a határokat az end zone egy touchback; a kanadai futball, ez a helyzet általában oda egy pontot.

a kickoff, hogy megy ki a határokat egy büntetés., 1986-ig ez megkövetelte a rúgó csapattól, hogy az eredeti kickoff helyén öt yardról újragondolja a labdát, kivéve, ha a büntetést a fogadó csapat elutasította. 1987-ben az NFL új szabályt vezetett be, ahol a labdát a fogadó csapatnak ítélik oda öt méterrel a hely előtt, ahol a határokat átlépte.

A Kanadai labdarúgásban, ha egy fumble megy ki a határokat, a csapat az utolsó játékos, hogy megérintse kap birtokában.,

Association code (Soccer)Edit

fő cikk: Ball in and out of play

az association football-ban a labda akkor válik ki a játékból, amikor teljesen átlépte a célvonalat vagy az érintősort. A játékot egy dobás, gól rúgás vagy sarok rúgás indítja újra.