Ha készen áll egy kosárlabda játékra, akkor aggódhat, hogy mennyi ideig tart. A játék hosszát számos különböző tényező befolyásolhatja, amelyeket ebben a cikkben tárgyalunk. Általában mennyi ideig tart egy kosárlabda játék?

egy NBA-meccs átlagos hossza 2 óra 11 perc volt 2018-ban. Más szinten a kosárlabda rövidebb lesz a játék hossza, szinttől függően., Here is what you can expect:

Ifjúsági ~1 óra

ebben A cikkben, megbeszéljük a hossza ezek a játékok részletesebben együtt az oka, hogy mit tesz ezek a játékok utolsó olyan hosszú, mint ők., Beszéljük meg szintről szintre: mennyi ideig tartanak a kosárlabda játékok?

Tartalomjegyzék

mennyi ideig tart egy NBA kosárlabda játék?

2018 – ban az átlagos NBA-játék 2 óra 11 percig tartott. Nyilvánvaló, hogy az egyéni játék hosszát sok dolog befolyásolhatja, például a játék üteme, az úgynevezett szabálytalanságok mennyisége, a játékon belüli áttekintések, az időkorlátok, esetleg a túlóra. Általában elvárják, hogy az NBA játék, amelyen részt vesz, 2-2, 5 órát tartson, ritka kivételekkel, amelyek közelebb állnak a 3 órákhoz.

az NBA játékok 4 negyedből állnak, amelyek mindegyike 12 perc hosszú., 2 perces szünet választja el az 1.és a 2. negyedet, valamint a 3. és a 4. negyedet. A 2.és a 3. negyed között van egy 15 perces szünet is, amit félidőnek hívnak. Minden csapat kap 7 timeouts használni az egész játék, amelyek mindegyike utolsó 1 perc 15 másodperc (nem minden timeouts kell használni).

a játék üteme az NBA-ben nagyon jó, nagyrészt a lövés órájának köszönhetően. NBA játékok egy 24 másodperces lövés óra, ami azt jelenti, csapatok lőni a labdát 24 másodperc vagy annál kevesebb minden birtokában., A lövés órája biztosítja, hogy a csapatok folytassák a játékot, az egyik csapat pedig hosszú ideig ne próbálja megtartani a labdát, ami szórakoztatóbbá teszi a játékot.

Ha azt tervezi, hogy megy a játék személyesen, akkor meg kell, hogy több időt, mint a hossza a játék. A parkolás minden stadionban elérhető, de a gyalogosforgalmat meg kell tervezni, amikor odaér, és időt kell hagyni a biztonságon való áthaladásra, mielőtt megtalálja az ülését.

is érdemes lehet vásárolni engedmények, mezek, vagy ajándéktárgyak, amelyek szintén időt vesz igénybe., Attól függően, hogy a várható tömeg, forgalom és a játék is nehéz lehet.

mennyi ideig tart a WNBA kosárlabda játék?

a WNBA játék tart körülbelül 2 óra. A játék 4 negyedből áll, amelyek mindegyike 10 perc. A 2. és a 3. negyed között 15 perces félidei szünet is van.

a WNBA játékok egy 24 második lövés óra, mint az NBA nem. Minden csapat kap 7 timeouts használni az egész játék.

általában ne számítson arra, hogy a tömeg ugyanolyan nehéz lesz a WNBA játékokban, mint az NBA játékok., Ez azt jelenti, hogy nem kell annyi időt hagyni a parkolásra, a biztonságra és a hely megtalálására.

mennyi ideig tart a FIBA kosárlabda játék?

a FIBA kosárlabda játékok körülbelül 2 órát tartanak. Ezek 4 negyedből állnak, amelyek mindegyike 10 perc hosszú. Összehasonlításképpen, az NBA negyedek 12 perc hosszúak, tehát ezek a rövidebb negyedek miatt a FIBA játékok összességében kissé rövidebbek, mint az NBA játékok.

a FIBA játékok félideje 15 perc a 2. és a 3. negyed között., Minden csapat ad 5 rendszeres időtúllépés az egész játék, amely egy kevesebb, mint az NBA lehetővé teszi. A FIBA lövés órája 24 másodperc.

mennyi ideig tart a férfi főiskolai kosárlabda játék?

a férfi főiskolai kosárlabda játékok átlagosan valamivel több mint 2 óra hosszúak, de a játék teljes hossza drámaian változhat a játék áramlásától, az időtúllépésektől és a szabálytalanságoktól függően.

a férfi főiskolai kosárlabdának két fele van, amelyek mindegyike 20 perc. A játéknak van egy félideje a két időszak között, amely 15 perc hosszú.,

fontos megjegyezni, hogy bár a főiskolai játék 8 játékperccel kevesebb, mint egy NBA játék, a valós idejű játék hossza átlagosan csak néhány perc kevesebb, mint egy NBA játék. Ennek oka az időtúllépések száma, valamint az, hogy a csapatok milyen gyakran lövik a szabad dobásokat a főiskolai játék során és végén.

az NBA-ben a csapat hibái minden negyedév végén visszaállnak. A főiskolai játéknak (férfiaknak) nincs negyede, így a csapat szabálytalansága egy egész fél évig tart., Ez azt jelenti, hogy ha egy csapat rossz bajba kerül a félidő elején, akkor csak egy negyed helyett egy teljes fél évig tart (mert nincs negyedrészük). Ez azt jelenti, hogy sokkal több rossz lövés lehet, ami lassítja a játék ütemét, és növeli a játék hosszát, néha jelentősen.

minden férfi főiskolai csapat kap 4 timeouts per játék. Három időtúllépés 30 másodperc, egy időtúllépés pedig 60 másodperc. A csapatnak az első félidőben egy ilyen helyzetet kell kihasználnia, vagy veszítenie kell, mivel csak a második félidőben szabad átvinni a 3-at.,

ezeken a csapatidőn és félidőn felül 4 ütemezett TV-időtúllépés is van félidőnként. Ezeket a tévés időtúllépéseket akkor hívják, amikor a félidők 16, 12, 8 és 4 perces jegyei után leáll a játék. Ha az egyik 4 perces szakasz alatt nem áll le a játék, akkor az időtúllépés kimarad, és a félidő alatt eggyel kevesebb TV-időtúllépés lesz.

férfi főiskolai kosárlabda játék van egy 30 másodperces lövés óra (forrás). Régebben 35 másodperc volt, de csökkentették, hogy több játék folyjon, és több birtokot szerezzen egy játékban.,

mint már említettük, amikor a csapatok rossz bajba kerülnek, a félidő hátralévő részében tart, nem pedig a negyed hátralévő részében, mivel a férfi főiskolai játékoknak nincs negyedük. Ez komoly panasz volt a férfi kosárlabda NB I-ben, és oka volt annak, hogy a meccsek ilyen sokáig tartanak.

is, ez elég gyakori, hogy a végén a játékok, hogy hosszú időt vesz igénybe, hogy játsszon, ha a csapat, amely mögött van szabálytalankodik a másik csapat, hogy megpróbálja a késői játék visszatérés., Ha a játék a TV-ben, ezek a hosszú kihúzott vége játék forgatókönyvek lehet, hogy a játékok átvitele más játékok, ami a rajongók, hogy hiányzik részei a csapat játékok.

az is nagyon gyakori, hogy több in-game értékelés késik a játék, amikor a játékvezetők megengedett, hogy a monitor, hogy vizsgálja felül bizonyos hívások ellenőrizze, hogy a megfelelő hívás. Bár ez védi a játék integritását, lelassítja a játék hosszát, és frusztrációt okozhat azoknak a rajongóknak, akik úgy érzik, hogy a játék energiája kimerül a játékon belüli értékelés során.

mennyi ideig tart a női főiskolai kosárlabda játék?,

női főiskolai kosárlabda játék tart körülbelül 2 óra hosszúságú. A játék 4 negyedből áll, amelyek 10 perc hosszúak.

a nők a férfiakhoz hasonlóan 20 percet játszottak, de 2015-ben negyedformátumra változtak. Ez a formátum minden más nagy kosárlabda-bajnoksághoz igazodik.

a játéknak félideje is van a 2.és a 3. negyed között. Minden csapat kap 4 timeouts tudják használni az egész játék. Csakúgy, mint a férfi játék, az egyik időtúllépés 60 másodperc, a másik 3 30 másodperc hosszú., A férfiakkal ellentétben nincs korlátozás arra, hogy mikor használhatják őket.

van egy TV időtúllépés Alatt 5 perc jel minden negyedévben. Ez azonban megváltozhat, ha az egyik csapat egy negyedév alatt az 5 perces jel előtt időtúllépést hív, akkor az adott negyedév TV-időkorlátjának számít.

a lövés órája 30 másodperc, csakúgy, mint a férfi főiskolai kosárlabda játék. Mivel a játék negyedekre oszlik, amikor a csapatok bekerülnek az ingyenes dobási bónuszba, csak az adott negyedév hátralévő részében tart., Ez a fő oka annak, hogy a női főiskolai kosárlabda játékok átlagosan rövidebbek, mint a férfi főiskolai kosárlabda játékok.

mennyi ideig tart egy középiskolai kosárlabda játék?

a középiskolai kosárlabda játékok körülbelül 1 óra 45 perctől 2 óráig tartanak. Középiskolai junior egyetemi kosárlabda játékok tart körülbelül 1 óra 30 perc. A középiskolai játék hossza drámaian változhat a játékstílus, a verseny szintje, valamint a játék során hívott szabálytalanságok száma miatt.

középiskolai egyetemi kosárlabda játékok 4 negyedből állnak, amelyek 8 perc hosszúak., Egyes államokban az egyetemi játékok 4 negyedek, amelyek 10 perc hosszúak. Ezekben az államokban a játékok körülbelül 20 perccel tovább tartanak.

a junior egyetemi játékok is 4 negyedek, de a legtöbb államban csak 6 perc hosszúak. A JV játékokat általában ugyanazon az éjszakán játsszák, ugyanazon a helyen, mint a varsity games.

a középiskolai kosárlabda játékoknak nincs lövés órája. Egyes államok végrehajtják a kegyelem szabályait, amelyek a játékórát futó órává változtatják, ha az egyik csapat bizonyos számú pontot kap a második félidőben., A szabályokat az egyes államok határozzák meg, így az egyes államokra különböző kritériumok vonatkoznak, valamint az óra kezelése.

egyes államokban csak 30 ponttal vagy annál többet kell előre haladnia, és futó órává válik, míg egyes államok 40 pontnál magasabbak. Egyes államok még mindig megállítják az órát az időtúllépések során, amikor a játék a kegyelem szabálya alatt áll, egyes államok soha nem hagyják abba az órát.

mennyi ideig tart a junior magas kosárlabda játék?

a junior magas kosárlabda játék tart körülbelül egy óra 30 perc., Junior magas kosárlabda játékok 4 negyedek, amelyek jellemzően 6 perc hosszú, bár vannak olyan államok, hogy az utolsó 8 perc minden.

ezeknek a játékoknak is van egy félideje, amely 10 percig tart. Ha a játékok a Szabályozás végén vannak kötve, akkor 5 perces túlórát is játszanak. Junior magas kosárlabda játékok nincs lövés óra.

vannak olyan államok is, amelyeknek kegyelmi szabálya megegyezik az adott állam középiskolai kegyelmi szabályával., Amint azt a középiskolai szakaszban tárgyaltuk, ha egy csapat egy bizonyos mennyiségű ponttal felkel, a játékóra futó órává válhat, és csak az állami szabályoktól függően megállhat negyedek vagy időkorlátok között.

mennyi ideig tart egy ifjúsági kosárlabda játék?

egy ifjúsági kosárlabda játék általában körülbelül egy órát vesz igénybe. Ez nyilvánvalóan drámaian változhat az Ifjúsági Liga szabályai alapján.

sok Ifjúsági Liga játék 2 félből áll, amelyek hossza egyenként 20 perc., A kosárlabda más szintjeivel ellentétben a legtöbb ifjúsági bajnokság futó órát használ, ami azt jelenti, hogy soha nem áll meg, kivéve a félidőt és az időtúllépést.

amikor a ligák futó órát használnak, a játék hossza nagyon könnyen megjósolható. A futóórák strukturált játékhosszokat tesznek lehetővé, ami azt jelenti, hogy a játékok időben kezdődnek, és sokkal könnyebbé teszik a szülők számára a tervezést. Ha az Ifjúsági Liga nem használ futó órát, akkor a játék hossza drámaian változhat.

a legtöbb bajnokság félideje 10 percig tart., Ez teszi a összesen 50 perc játékidő plusz félidőben (20+10+20). Minden csapat kap 1 időtúllépés fél, és általában 30 másodperc, bár ez valószínűleg utolsó közelebb egy perc.

tehát, ha minden csapat felhívja mindkét időtúllépés, amely növeli az időt, hogy nagyjából 54 perc. A gyerekekkel itt vagy ott is lesz egy elveszett perc, ahol a játék közel egy óra hosszat fog nyomni.

Az Ifjúsági játékoknak általában nincs túlideje, így a játékok döntetlennel záródhatnak., Érdemes lehet egy Ifjúsági Liga tisztviselőjével vagy a csapat edzőjével egyeztetni, hogy a csapatok megtartják-e a pontszámot, és mit tesznek a kötelékekért. Ha megtartják a pontjaikat, és túlóráznak, a játékok nyilvánvalóan tovább tartanak. Nem csak, hogy a többi játék nem indul el időben.

mennyi ideig tart a kosárlabda játék a tévében?

Ha azt tervezi, hogy néz egy játékot a TV-ben, valószínűleg nem lesz pre-post-game show, amely növeli az időt a tv-közvetítés., Ha érdekli nézni ezeket, vagy ha otthont egy órát fél, és azt várja, hogy a vendégek lesz érdekelt, meg kell tervezni ennek megfelelően. Ezek a játék előtti és utáni műsorok gyakoribbak a playoff játékok során.

a legtöbb játék előtti műsor 30 perccel a csúcs előtt kezdődik. Ezek a műsorok általában olyan elemzőkből állnak, akik lebontják a játékot, és segítenek megérteni a legfontosabb statisztikákat vagy mérkőzéseket, amelyekre figyelni kell a játék során., A meccs utáni műsorok általában rövidebbek, mint 10-15 perc körül, és interjúkból állnak majd a játékosokkal és a meccs előtti stábbal, hogy mi történt és miért történt.

Ha meg akarsz nézni egy playoff játékot, akkor több időt akarsz tervezni, mint egy rendes szezonban. Az átlagos playoff játék tart körülbelül 15-20 perccel hosszabb, mint egy alapszakaszban játék nem.

általános, rájátszás játékok áll, több büntetőt, több időtúllépések, több in-game cserék, valamint több in-game vélemények kritikus játszik., Ez azt jelenti, hogy az átlagos playoff játékok körülbelül 2 óra 30 percig tarthatnak.

lépéseket, hogy javítsa NBA játék flow

Eltérően más sportok, kosárlabda rendben van a hossza a játék van, mivel ez még mindig az egyik legrövidebb játék a nagy sport szórakozás. Ezzel azt mondta, hogy tettek lépéseket, hogy tartsa az időt le, és javítja az áramlás a játék, különösen az utolsó 2 perc.

itt van egy cikk az NBA-ből a 2017-2018-as szezon előtt, ahol a biztos, Adam Silver kiemeli néhány változtatást, amelyeket a játékáramlás javítása érdekében tettek., Itt is szerepelnek:

• a csapatoknak 7 időkérésük is van, amelyeket az előző évek 9-től le tudnak hívni.
  • ezek az időkorlátok 75 másodpercig tartanak, mivel már nincs 2 perc vagy 20 másodperces időtúllépés
  • a csapatok legfeljebb 2 időtúllépést használhatnak a játék utolsó 2 percében, ha több van annál, hogy elveszítik őket.
  • Minden negyedév lesz a kötelező két hosszabbítás, mindkét csapat, hogy a csapatokat, hogy megmentse a hosszabbítás, hogy a 4. negyed
  • Ha megy a játék, a túlóra, minden csapat csak 2 időtúllépések 3 helyett.,
  • szabad dobás esetén a lövőnek a hárompontos vonalon belül kell maradnia. Ennek célja, hogy a lövészek ne vándoroljanak a szabad dobási kísérletek között vagy előtt.
  • szabványosítja a felezési idő hosszát, hogy a 2. negyedév befejezése után azonnal elinduljon.

ezek nem jelentős változások a játékban, és nem lenne nagy hatással arra, hogy mennyi ideig tart a játék. De segítenie kell a játék áramlását, különösen az elmúlt két percben, ami segít a rajongók elkötelezettségében.

• érdekli az NBA mezek?, Látogasson el NBA jersey méret útmutató ide kattintva: hogyan NBA Mezek illik?