Miami és Florida State 1969 óta játszott minden szezonban.

1963: Seminoles Stun Mira és Gus Álomcsapataszerkesztés

a szezon egyik legnagyobb sokkolója, az FSU 24-0-ra legyőzte a Miami-t a szezonnyitó mindkét csapat számára. A Miami irányítója, George Mira volt a Fedőfiú a Sports Illustrated 1963-as egyetemi futball-előszezonjának előzetesében., A Miami vezetőedzője, Andy Gustafson, akit tavasszal atlétikai igazgatónak neveztek el, egy évre elhalasztotta a nyugdíjazást, hogy edzője legyen, amit a legtöbb profi cserkész úgy gondolta, hogy az összes főiskolai futball legjobb irányítója. Ezen az estén azonban Steve Tensi és Fred Biletnikoff voltak a sztárok, a Florida State pedig az első igazi fellépését produkálta a nemzeti színpadon. Ez a győzelem jelentette az első hét egyenes győzelem a Seminoles és a leghosszabb nyerő széria a sorozatban. Az összes Seminoles-győzelem a Miami hazai pályán, az Orange Bowl-on dőlt el.,

1987: Going for the winEdit

FSU and Miami played an epic game in 1987. Ez a játék több jövőbeli NFL játékos volt a pályán, mint a CFB történetében játszott bármely Játék. Mindkét csapat a legjobb 4 közé került. Az FSU 19-3-as vezetéshez jutott. FSU vezetett, amíg Miami jött vissza a 4. negyedévben, hogy egy 26-19 vezetést. Az FSU egy touchdownt szerzett 42 másodperccel a vége előtt. Az FSU az extra ponttal tudott kötni, de Bowden úgy döntött, hogy a győzelemre megy. A passz felbomlott, a Noles 26-25-re kikapott a Canestól. A Miami ezzel megnyerte a program második országos bajnokságát.,

1989: az FSU legyőzte a Nemzeti Bajnokokatszerkesztés

a floridai állam 24-10-re verte a Miamit, mivel a Miami hiányzott a kezdő QB-ből, és kénytelen volt elsőéves Gino Toretta-t játszani (Gino 91-ben megnyerte a nemzeti bajnokságot & Heisman trophy ’92-ben). A Miami védelme azonban a csapat erőssége volt, mivel a Miami hat játékban átlagosan csak nyolc pontot adott fel, mielőtt az FSU-val szemben állt volna, tehát Toretta nem volt az oka annak, hogy az FSU támadása 24 pontot szerzett a védekezésükön. Craig Erickson visszatérése után a Miami megnyerte a nemzeti bajnokságot., Az FSU nem versenyzett érte, mivel a szezon elején két vereséget szenvedtek a Southern Miss és Clemson által vezetett Brett Favre-től.

1991: Széles, Jól IEdit

Fő cikk: Széles, Jól

Miután az úgynevezett “kulcs persona”: Keith Jackson üti a harmadik gólt, a játék, a Floridai Állami kicker Gerry Thomas kihagyott egy büntetőt, hogy a megfelelő kevesebb, mint egy perc van hátra, de a legmagasabb rangú seminole-k elveszett Tallahassee-ben, a második helyen a Hurrikánok, 17-16., A Miami 11-2-re fejezte be a szezont, ezzel megnyerte a Cotton Bowl Classic-ot a Texas A&M University ellen.

Miami és Florida állam 1987-től 1993-ig hét egymást követő meccsen találkozott az első tíz ellenféllel.,

1992: Wide Right Iiedit

Főcikk: Wide Right II

Seminole placekicker Dan Mowrey kihagyott egy mezőnygólt jobbra, az 1992-es Seminoles pedig kikapott a Miami Hurricanes-től, 19-16. A Miami veretlenségi rekordot ért el a Sugar Bowl-ban, de elvesztette a nemzeti bajnokságot az Alabama Crimson Tide-nak. A Florida State nem veszített ismét, és a második helyen végzett Alabama után mindkét nagydíjon.,

2000: Széles, Jól IIIEdit

Miami vett 27-24 vezetést, miután egy Ken Dorsey touchdown passzt, hogy Jeremy Shockey, de Seminole hátvéd, majd 2000 Heisman Trófea győztes Chris Weinke költözött a seminole-k a gólvonalig során egy last minute drive, Miami Orange Bowl stadion. Florida State kicker Matt Munyon hiányzott egy mező cél kísérlet újra a jogot, hogy lezárjuk a Hurricanes ‘ győzelem., Vita tört ki a szezon későbbi szakaszában, amikor a Seminoles voltak rangsorolva magasabb a BCS és felvette játszani a Orange Bowl ellen Oklahoma a nemzeti bajnokság ellenére Miami rangsorolva magasabb mind az AP Poll és edzők Poll. A Seminoles 13-2-re kikapott a Soonerstől, míg a Hurricanes 37-20-ra legyőzte Floridát a Sugar Bowl-ban. A Miami abban az évben a 2. helyen végzett a közvélemény-kutatásokban.

2002: Wide Left IEdit

a címvédő Hurricanes visszavágott az esélytelenebb Seminoles ellen, hogy 28-27-es vezetést szerezzen, csak perc maradt a Miami játékban., A Seminoles vezetett le a pályán, hogy kicker Xavier Beitia egy esélyt, hogy megnyerje a játékot egy utolsó második mező cél. Beitia kihagyta a bal oldali rúgást, így a Miami győzött. FSU folytatta, hogy megnyerje az Atlantic Coast konferencia címet egy 9-5 teljes rekord, de elvesztette a Sugar Bowl Grúzia. A Miami veretlenül fejezte be az alapszakaszt, majd a 2003-as Fiesta-Kupában kikapott az Ohio State-től.,

2004: Orange Bowl: Wide Right IVEdit

Főcikk: 2004 Orange Bowl

Ez a verseny, a Miami által nyert alapszakasz-játék visszavágója a 2004-es Orange Bowl-ban került megrendezésre. Ebben a versenyben, Beitia hiányzott egy mezőnygól-széles jobb -, hogy lehetett volna adni a Seminoles a vezetést körülbelül 5 perc van hátra. Ez a játék kevésbé fontos volt nemzeti szinten, mint a többi széles jobb játék, de folytatta a floridai állami veszteségek sorozatát, amelyet egyetlen rúgás határoz meg. A győzelem, Miami lenne befejezni #5 a közvélemény-kutatások abban az évben., Azt is jelezte, a negyedik veszteség egy széria, hogy végül lett az első alkalom az NCAA történetében egy hátvéd elvesztette 5 alkalommal ugyanazon csapat, mint FSU hátvéd Chris Rix indult és játszott mind az 5 veszteség között október, 2001, szeptember, 2004. Ez a második győzelem Miami felett Florida állam ebben a szezonban tette a Hurricanes az egyetlen csapat, hogy valaha is verte a Seminoles kétszer ugyanabban a tanévben., Ők is az egyetlen csapat, hogy megverte a Seminoles back-to-back játékok (ez a narancssárga tál volt az utolsó játék a szezon mindkét csapat, akik aztán megnyílt egymás ellen Miami a következő szezonban). Ez volt az egyetlen kupamérkőzés a riválisok között, hiszen a Miami továbbjutása a következő idényben az iskolák riválisává tenné, és csökkentené annak a lehetőségét, hogy a csapatok valaha is találkozzanak egy kupameccsen.

2005: a Miami MuffEdit

Miami a 9., az FSU 14. helyen állt, ami védekező harcnak bizonyult., 10-7-re elhúztak, és még egy utolsó esélyük volt a hosszabbításra, a Hurricanes a pályára hajtott, hogy 2:16-os mezőnygólt szerezzen. Amikor a labda csattant, azt rosszul kezelte holder Brian Monroe, a labda nem érte el a kicker lábát. A Hurricanes viszont vereséget szenvedne egy rúgó csapat hibája miatt. A Seminoles a hátralévő két percben megtartotta a labdát, és végül véget vetett a Hurricanes elleni hatmeccses vereségsorozatnak, és 1999 óta először diadalmaskodott a rivalizálásban.,

2006: Az Orange BowlEdit Utolsó találkozója

A Florida State a harmadik egyenes évben a rivális Miami Hurricanes Egyetem ellen játszotta szezonnyitóját. Ez volt a harmadik alkalom, amikor a csapat megnyitotta az Atlantic Coast konferencia játékát Miamival. Az előző két munkanapi találkozóhoz hasonlóan a játék 2006-os kiadása mindkét csapat számára védekező küzdelem volt. A félidő hajrájában 10-3-ra vezettek a felek, de a harmadik és a negyedik negyedben is eredménytelenül zárt a Miami, és 33 yardos mezőnygól után átvette a vezetést., A ” Noles megőrizte a győzelmet, amikor a cornerback Michael Ray Garvin elfogta a Miami irányítót, Kyle Wright passzát 29 másodperc maradt. Ez lenne az utolsó találkozó a Miami Orange Bowl-ban, mivel a Hurricanes a 2007-es szezon után a Sun Life stadionba költözik. Az FSU 15-16-os rekorddal fejezné be az UM elleni 31 játékot az Orange Bowl stadionban.

2016: A Blokk a RockEdit

Miami jött be a játék veretlen, valamint rangsorolt 10-én az országban, a lehetőséget, hogy a top 10 után kritikus veszteségeket korábban a nap. A floridai állam a 23. helyen végzett., A Hurricanes arra törekedett, hogy visszatérjen a nemzeti előtérbe, miután felépült a Nevin Shapiro botrány, amellett, hogy harapós egy hat játék vesztes széria Florida State. Az első félidőben a Miami 13-0-ra vezetett. A Florida State 13-3-ra csökkentette a vezetést egy mezőnygóllal a 2.negyed vége előtt. Miami küzdött ki a kapuból a második félidőben, mint Hurricanes hátvéd Brad Kaaya hajtott Miami le a pályán, de dobott egy interception a end zone. A Florida State a következő három tétmérkőzésén 20-13-ra vezetett., Kaaya ismét a pályára vezette a csapatot, a Miami pedig 11 yardos touchdown-fogadást kapott Stacey Coley-től, 1: 38-mal. A defensive end DeMarcus Walker azonban blokkolta az extra pontot. Bár voltak elvesztése, 20-19, Miami kimaradt egy les rúgni kísérletet, mert még mindig volt három időtúllépések maradt. Miután visszatért Miami kickoff vissza a saját 13 yardos vonal, Florida State volt képes kifutni az óra szerzés két első downs, és biztosította az egypontos győzelem.,

2017: A Rally tallyedit

Miami belépett az október 7 mérkőzés-up Tallahassee veretlen 3-0; FSU lépett 1-2, az összes játék döntött hét pont vagy kevesebb veszteség Alabama és NC State és a győzelem ellen Wake Forest. A Canes, aki 2009 óta nem győzte le az FSU-t, a félidőben három ponttal vezetett. Mögött hősies vezető wide receiver Braxton Berrios, aki befejezte a nyolc fogadások 90 Yard és két touchdown, a Canes vezette a Seminoles 17-13 csak 5:09 fennmaradó., Az FSU, amelyet az igazi Gólya hátvédje, James Blackman vezetett, Miami területére hajtott, és úgy tűnt, hogy a játék nyertese az Auden Tate junior wide receiver 20 yardos touchdown-fogadásán keresztül 1:24 maradt. Miami irányító Malik Rosier, bár, módszeresen vezette a Vesszők a pályát, majd robbantott egy 23 yardos touchdown, hogy a vezető wide receiver Darrell Langham, aki vissza-váll-utána ugrott át a villanyoszlop a :06 megmaradt. A pontozásos játék, öt perces felülvizsgálat után, állt. Ez a játék véget vetne a Miami hétéves hiábavalóságának vs., FSU és Jimbo Fisher edző ellen.

2018: The Comeback/Wide Left IIEdit

Florida State jött a játék, mint 14 pontos underdogs ellen Miami. A TD két TD-passza után Keith Gavin és a wide receiver Tammorrion Terry, Ricky Aguayo lábáról két mezőnygól-rúgással, a Seminoles az első félidőben 20-7-re vezetett a Hurricanes felett. Florida állam meghosszabbította a vezetést a 2. félidőben, mivel a wide receiver D. J. Matthews 74 yardos punt-visszatérést hajtott végre egy touchdownért, a Noles elé helyezve 27-7 a vesszők felett., A Miami védelme ezután két fordulót okozott, majd két touchdown-passzt követett a gólya hátvédje, N ‘ Rákosi Perry, hogy 27-21-re csökkentsék az eredményt. 11:52 maradt a 4.negyedben, Perry dobott egy labdát a fogadó Brevin Jordan egy touchdown, vesz egy 28-27 vezetést FSU, törölve egy 20 pontos hiány és azt állítva, győzelem után széles bal oldali mező cél kísérlet Aguayo. Ez a meccs a Miami első győzelmét jelentené a Florida State ellen 2004 óta, és a Miami a 2003-as és a 2004-es szezon óta először győzte le a Florida State-et.