Herb Brooks (Kurt Russell), vedoucí hokejový trenér na University of Minnesota, rozhovory se Spojenými Státy Olympijský Výbor pro národní tým trenér v práci, diskutovat o jeho filosofii o tom, jak porazili Sovětský tým, vyzývající ke změnám v praxi plán a strategie. USOC je skeptický, ale nakonec dává Brooksovi práci.

Brooks potká svého asistenta trenéra Craiga Patricka (Noah Emmerich) na zkouškách v Colorado Springs. Brooks vybírá předběžný seznam 26, lhostejný k preferencím vyšších hokejových funkcionářů USOC., Přesvědčuje výkonného ředitele USOC Waltera Bushe (Sean McCann), že má v srdci své nejlepší zájmy. Bush neochotně souhlasí s tím, že vezme teplo z Výboru pro Brooksova rozhodnutí.

Během počáteční praxi, nálada světlice jako vpřed Rob McClanahan (Nathan West) a obránce Jack O ‚ Callahana (Michael Mantenuto) dostat se do boje založené na vysoké rivalita. Brooks bez obalu řekne hráčům, že mají pustit staré soupeření a začít se stát týmem. Poté volá po představení a hráči každý řekne své jméno, rodné město a za který tým hrají., Jak praktiky pokračují, Brooks používá neortodoxní metody k získání seznamu až 20 hráčů. Hráči sami starat o řezaný kdykoliv, s vědomím, že Brooks sám byl poslední hráč, řez od roku 1960 Olympijského hokejového týmu, který získal zlatou medaili, takže udělá cokoliv, aby vyhrál.

Během výstavy utkání proti Norsku v Oslo, které končí v 3-3 kravatu, Brooks oznámení hráči se rozptylovat, a ne hrát svůj potenciál. Po zápase je objedná zpět na led na brusli., Brooks má brusle z jednoho konce na led do druhé několikrát (dělá, jinými slovy, jeho neslavný „Herbieho,“ jako tým by jim říkáme hovorově), pokračování ve cvičení i po kluzišti manažer vypne. Vyčerpaný, vpřed a kapitán týmu Mike Eruzione (Patrick O ‚ Brien Demsey) se znovu představí ve stejné věci z počáteční praxe a křičí, že hraje za Spojené státy. Dostat odpověď, kterou chtěl po celou dobu, Brooks konečně řekne hráčům, že jsou hotovi., Nakonec se tým spojí a hráči o sobě uvažují jako o rodině zastupující Spojené státy. Těsně před odjezdem do Lake Placid hrají Američané Sověty ve exhibičním zápase v Madison Square Garden. Sověti přemístit mladý Americký tým, vyhrávat skóre 10-3. V průběhu hry, O ‚ Callahana obdrží zranění, které by ho držet mimo celou Olympiádu, a začíná brankáře Jima Craiga (Eddie Cahill) je řečeno, že může být pracovní stolici ve prospěch zálohování Steve Janaszak (Sam Skoryna)., Craig si nakonec ponechá svou výchozí práci, když ho trenér přivede, aby si uvědomil, že nedává to nejlepší.

Jak začíná zimní olympiáda v roce 1980, Američané v prvním zápase zdolali Švédsko 2: 1. Brooks vypálí tým během přestávky tím, že obviní zraněného Mcclanahana z odchodu. McClanahan nakonec hraje i přes své zranění, které inspiruje tým. Bill Baker (Nick Postle) vstřelí gól s necelou minutou zbývající ve třetí třetině za dramatickou remízu 2-2. Poté navázali na výhru 7: 3 nad silně favorizovaným Československem., Jak olympijské hry pokračují, tým porazí Norsko, Rumunsko a Západní Německo, aby získal místo v medailovém kole. Američané jsou považováni za drtivé outsidery Sovětů v prvním medailovém kole. Hra začíná a Sověti vstřelili první gól. Pak o ‚ Callahan, který se dostatečně uzdravil ze svého zranění, vstoupí do hry poprvé. Ten má okamžitý dopad tím, že silně kontroluje Vladimir Krutov na hru, která vede k cíli Buzz Schneider (Billy Schneider). Sověti opět skórovali, aby se dostali do vedení., V závěrečných vteřinách se prosadil Sovětský brankář Vladislav Treťjak, ale Mark Johnson (Eric Peter-Kaiser) dostal odraz a skóroval s necelou vteřinou.

během první přestávky nahradil Sovětský trenér Viktor Tichonov (Zinaid Memišević) Tretiaka zálohou Vladimir Myshkin. Ve druhé třetině dali Sověti gól na 3: 2. Brzy v závěrečné třetině je sovětský tým vyzván k trestu, což Američanům dává přesilovku., Johnson vstřelil svůj druhý gól ve hře, stejně jako trest vyprší. Později je Eruzione staví před 4-3 s 10 minutami. Američané zadržují Sověty, aby vyhráli, a dokončili jeden z největších rozruchů v historii sportu. O dva dny později tým porazil Finsko 4: 2 a získal zlatou medaili. Film končí tím, že Brooks s hrdostí hledí na svůj tým, když se celý tým shromáždí na platformě zlaté medaile.,

před titulky je film věnován Herb Brooksovi, který bohužel zemřel těsně před dokončením hlavní fotografie a uvádí: „neviděl to, žil to.”